A megoldás többnyire összeállt, de az eredményességet majd az idő dönti el
A világgazdaságnak rendkívül rosszak a kilátásai, ahogy korábbi cikkünkben is elemeztük. A negatív hírek ellenére a Nemzetközi Valutaalap, azaz az IMF szerint ha minden ország megteszi a megfelelő intézkedéseket és a vírus terjedése szerencsésen lelassul, akkor akár már 2021-re ismét emelkedő tendenciákat fogunk látni a fejlett országok gazdaságaiban. Ehhez azonban számos intézkedésre és áldozatvállalásra van szükség.
A világ fejlett országai, mint az USA, Németország, vagy Franciaország is hasonló, összehangolt intézkedéseket tesznek a gazdaságot érintő válság kezelése érdekében, de ebbe a sorba illeszkednek a magyar kríziskezelő intézkedések is.
A kormányok az egészségügyet soron kívül támogatják, orvosi eszközöket szereznek be, járványkórházakat építenek.
A központi bankok lazítják a monetáris politikájukat és ezáltal likviditást teremtenek.
Az adósokat a kormányok hitelmoratóriummal segítik.
A vállalkozások adómentességet és pénzügyi támogatásokat kapnak, valamint kedvező, állami garanciális hitelekkel támogatják a cégeket és ezáltal a munkavállalók megtartását.
A sikeres válságkezelő államok átvállalják a munkabérek fizetését a munkáltató helyett.
Ezek a világ számos országában már bevezetett intézkedések ezidáig hatékonynak bizonyulnak, de az eredményességük nagyban függ a koronavírus-járvány terjedésétől és annak elhúzódásától.
VIDEÓ: Így épült fel Magyarországon két hét alatt a kiskunhalasi járványkórház.
Comments